VENDODHJA

  • Bougainville Bay, Saranda.

ART DHE ARKITEKTURË

Bougainville Bay është projektuar në mënyrë të tillë që komoditeti të ndërthuret me estetikën. Çdo detaj në arkitekturën e brendshme dhe të jashtme të resortit është një vepër arti: holli, korridoret, dhomat, shkallët, rrugicat, pishinat, restorantet, SPA dhe zona e plazhit, ku mozaikët dhe veprat e tjera artizanale të krijuara prej qeramikës nga artistë të ndryshëm shqiptar, janë kryefjala e çdo hapi. Lëvizja në arterien kryesore të gjirit, Sokakut, nëpër shkallët e lëmuara dhe piktoreske, drejt apartamenteve me pamje nga deti, i përngjason një turi në një galeri të mirfilltë arti, ideuar për të invokuar emocion artistik tek vizitorët.

Apartament 2+1 me pamje nga deti

Apartamentet tipike 2+1 të Bougainville Bay janë rreth 105 m2 dhe përbëhen nga 2 dhoma gjumi, një ambient ndenjeje-ngrënjeje-gatim, tualet dhe verandë.

Ndiqni Bougainville Bay ne Social: